AMERIKANCI SE NALJUTILI I RAZBILI IRAN: Durent i drugovi pregazili protivnika sa 54 razlike

28. 07. 2021. u 08:56

POČELE su Sjedinjene Amerčke Države porazom od Francuske košarkaški turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju, ali to ih je amo naljutilo.

АМЕРИКАНЦИ СЕ НАЉУТИЛИ И РАЗБИЛИ ИРАН: Дурент и другови прегазили противника са 54 разлике

To je najbolje na svojoj koži osetio Iran koji je osetio pravu moć selekcije koju sa klupe predvodi Greg Popovič.

SAD je slavio u ovom meču sa 120:66 i tako najavio da se oporavio od poraza od Francuske i da su Kevin Durent i drugovi spremni za nastavak takmičenja.

Već posle prvih 10 minuta bilo je jasno da će Iran doživeti težak poraz. Na poluvreme se otišlo sa 30 poena prednosti - 60:30.

Prednost je konstantno rasla u nastavku utakmice. Amerikanci nisu popustili nijednog momenta i upisali su prvi trijumf u Tokiju.

Najefikasniji kod pobednika bio je Demijen Lilard koji je postigao 21 poen, dok je Devin Buker dodao 16. Na drugoj strani najbolji je bio Hamed Hadadi koji je utakmicu okončao sa 14 poena.

SAD sada ima učinak 1-1, dok je skor Irana 0-2.