EVO KADA SE MILICA BORI ZA ZLATO: Srbija na nogama, svi sa nestrpljenjem očekuju finale
Srbija ima priliku za prvo zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju zahvaljujući Milici Mandić.
Foto: Tanjug/Nikola Anđić
Ona se plasirala u finale Olimpijskih igara u tekvondu. Šampiona sa OI 2012. godine savladala Francuskinju Alteu Lorin sa 7:5 u polufinalu.
Tako je Srbiji osigurala treću medalju na Olimpijskim igrama, a ovo je šansa i za prvo zlato ove godine u Tokiju.
Finale je na programu u danas od 14.30. Milici Mandić je rivalka Korejka Li Dabin, koja je 2019. godine bila prvakinja sveta u ovoj kategoriji.
Milica je u Londonu 2012. godine osvojila zlatnu medalju, u Riju nije uspela, ali je sada u Tokiju ponovo šansa da se okiti zlatom pre odlaska u penziju, jer nakon Olimpijskih igara u Tokiju završava karijeru.
Srbija je prethodno već osvojila jednu medalju u tekvondou, pošto je Tijana Bogdanović izborila bronzu prvog dana takmičenja. Takođe, Damir Mikec je osvojio srebro u streljaštvu.
Preporučujemo
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan deklasirana od Crne Gore. Bolja ekipa zasluženo ide dalje, ali uz ne mali skandal.
07. 12. 2025. u 19:40
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)