ZVEZDO, MORA BOLJE ZA MESTO U LIGI ŠAMPIONA: Kairatu pobedu doneo bivši igrač Partizana

A. Ilić

21. 07. 2021. u 15:30 >> 18:04

CRVENA zvezda poražena je na gostovanju Kairatu u Almatiju u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 2:1.

ЗВЕЗДО, МОРА БОЉЕ ЗА МЕСТО У ЛИГИ ШАМПИОНА: Каирату победу донео бивши играч Партизана

Iako su crveno-beli na momente pokazali da imaju kvalitet, domaći su u presudnim momentima pokazali odlučnost i veću želju te u Beograd nose gol prednosti.

Već u 2. minutu napali su domaći preko Hovhanisjana, prošao je igrač domaćih pored defanzivaca Zvezde, uspeo da šutira iz srca šesnaesterca, ali na kraju je Borjan izašao kao pobednik iz cele situacije.

Imali su dosta poteškoća napadači srpskog tima da ugroze Kairat, posle sedam minuta Ben je uputio prvi šut ka protivničkom golu, a loptu hvata golman Kairata Pokatilov. Nebojša Kosović napustio je teren zbog povrede.

Šok za Zvezdu u 24. minutu. Hose Kante je odlično reagovao nakon centaršuta Sujumbajeva po desnoj strani.

Najbolja prilika za  Zvezdu odigrala se u 43. minutu. Dobio je Katai efikasnu loptu u šesnaesterac, uspeo da je sustigne, dobro je reagovao Mikanović.

Znatno bolje počela je Crvena zvezda u  drugom poluvremenu. Pokatilov je intervenisao, a na odbitak je natrčao Krstičić koji je šutirao preko gola.

Isplatila se iniicijativa Zvezdi u 58. minutu, došli su do izjednačenja nakon autogola Dina Mikanovića. Ivanić i Gajić su kombinovali, a defanzivac Kairata loše je reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.

Velika šansa u 78. minutu za crveno-bele, namestio se na udarac Gelor Kanga, Pokatilov je morao da se pomuči kako bi odbranio. Minut kasnije kaznila je domaća ekipa taj promašaj. Maki Banjak je uspeo da zatrese mrežu Zvezde.

FK Kairat - FK Crvena zvezda 2:1
(Kante 24', Banjak 78' - Mikanović ag 58')

FK Kairat: - Pokatilov - Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev (Buračijev od 46', Alikulov od 75') - Poljakov, Kosović (Vorgovski od 12'), Hovhanisjan - Šušenačev (Banjak od 68') , Lav, Kante.

FK Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Dragović, Pankov, Rodić - Krstičić, Sanogo, Ivanić (Kanga od 68') - Katai (Bakajoko od 84'), Ben (Falko od 90'), Pavkov (Dioni od 46')

DRUGO POLUVREME

90. MINUT - Produžen je meč tri minuta.

89. MINUT - DOBRA PRILIKA ZA ZVEZDU - Uputio je loptu ka golu, a ispred Bakajoka reagovao je golman domaćih.

84. MINUT - Aleksandra Kataija zamenio je Aksel Bakajoko.

79. MINUT - GOL KAIRAT - Maki Banjak je pobegao čuvarima pred golom Zvezde, uspeo je da zatrese mrežu crveno-belih.

78. MINUT - ŠANSA ZA ZVEZDU - Gelor Kanga se namestio na šut, Pokatilov odlično brani taj uradac. Sa druge strane kontra koju udarcem završava Kante, korner za Kairat.

76. MINUT - Alikulov će na terenu zameniti Buračijeva koji je ušao početkom drugog poluvremena.

74. MINUT - Dobra prilika za Krstičića, blokira ga Rade Dugalić u bitnom trenutku.

68. MINUT - Kanga ulazi umesto Ivanića, a na teren će i Maki Banjak koji ulazi umesto Šušenačeva.

58. MINUT - AUTOGOL Kairata! Zvezda dolazi do izjednačenja nakon autogola Dina Mikanovića. Ivanić i Gajić su kombinovali, a defanzivac Kairata loše je reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.

54. MINUT - Opredelio se Katai za solo prodor, namestio se za udarac, ali je uputio loptu kraj gola domaćih.

51. MINUT - Velika šansa za Zvezdu. Pokatilov je intervenisao, a na odbitak je natrčao Krstičić koji je šutirao preko gola. Znatno bolji početak Zvezde u drugom poluvremenu.

45. MINUT - Milan Pankov će svoje mesto ustupiti Loisu Dioniju koji je dobio priliku da debituje.

PRVO POLUVREME 1:0

45. MINUT - Produžen je meč tri minuta - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. MINUT - Najbolja prilika za Zvezdu, Katai je dobio pas u prazan prostor, ali ga u poslednjem trenutku blokira Mikanović.

41. MINUT - Pomalo naivan potez Artura Šušenačeva koji je nakon što je lopta otišla u aut odlučio da je ispuca na tribine. Taj čin mu je zaradio javnu opomenu.

31. MINUT - Mikanović je ponovo izveo aut, Kante glavom prosleđuje loptu do Vagner Lava, a on ne uspeva da sprovede loptu u mrežu - gol aut za Zvezdu.

28. MINUT - Nemoćno u prvoj trećini meča izgleda Zvezda, šutiraju gosti sporadično, iz daljine, a tome dodatno doprinosi organizovana odbrana Kairata. Oprobao je sada udarac Katai, ali je šutirao preko gola.

24. MINUT - GOL KAIRAT! Hose Kante je odlično reagovao nakon centaršuta Sujumbajeva po desnoj strani, vodi Kairat!

20. MINUT - Aleksandar Katai je u pokušaju da spreči kontru Kairata zaradio žuti karton.

15. MINUT - Mikanović je pokazao odakle će pretnja stizati srpskom šampionu. Hrvatski internacionalac izveo je aut sa preko 30 metara i bacio loptu blizu peterca. Uspevaju gosti da se odbrane.

12. MINUT - Nebojša Kosović napustio je teren zbog povrede, prinuđeni su domaći već sada na izmenu. Umesto njega na terenu je Vorgovski.

7. MINUT - Prvi udarac za srpski tim, šutirao je iz daljine Ben, hvata Pokatilov.

5. MINUT - Pritisak domaćih igrača u uvodnom delu meča.

2. MINUT - Hovhanisjan je dobro probio zvezdinu odbranu izašao pred Borjana, a golman Zvezde izašao je kao pobednik.