OD MUZIČARA I GLUMCA, DO MONAHA: Sećate ga se kao Milančeta iz "Otvorenih vrata", a danas ga ne biste ga prepoznali FOTO)
RASTKO Lupulović bio je filmski i pozorišni glumac kojeg svi pamtimo iz serije "Otvorena vrata", ali se pre više od dvadeset godina odrekao slave, snimanja i statusa poznate ličnosti, i zamonašio se.
Foto: Printskrin
Danas je pravoslavni monah i iguman manastira Draganac, a njegovo duhovno ime je Ilarion.
Nekadašnji član benda "Kanda, Kodža i Nebojša", u kojem je bio od 1991. do 1996. godine, uključio se večeras u Dnevnik na RTS-u iz manastira Draganac, a mnogi ga zbog današnjeg izgleda ne bi prepoznali.
U seriji "Otvorena vrata" glumio je Milančeta, ali je to sada njegova davna prošlost.
U trenu kada su se mnoga vrata otvarala pred njim, Rastko se odrekao glume, muzike, slave i svetovnog života i krenuo na svoj put ka Bogu.
Tokom monaškog života u manastiru Dečani, završio je studije teologije, školu ikonopisa i naučio italijanski i albanski jezik.
Pre osam godina, postao je iguman manastira Draganac, koji je duhovni oslonac Srbima iz Kosovskog Pomoravlja.
Kako danas izgleda, pogledajte u galeriji:
(Mondo)
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)