UHAPŠENI BIVŠI I SADAŠNJI INSPEKTORI MUP RS: Nastavak akcije Transporter u RS, iza rešetaka šest osoba
UPRAVA za organizovani i teški kriminalitet MUP RS u nastavku akcije "Transporter" uhapsila je šest osoba, od kojih su većina sadašnji ili bivši pripadnici MUP RS, a zbog više krivičnih dela.
Sprovođenje uhapšenih u Tužilaštvo BiH, Foto MUP RS
Uhapšeni su Bojan Cvijetić, koji je već od ranije pod istragom, zatiim nekadašnji inspektori u MUP RS Mladen Milovanović, Predrag Vatreš, Siniša Vukašinović, i aktivni policijski službenici Danijel Kovačić i Miladin Vučić. Akcijom su obuhvaćeni još i Aleksandar Nikolić i Petar Dukić, koji su ranije uhapšeni.
Prema nezvaničnim informacijama policijski službenici se terete da su sarađivali sa vođama kriminalne grupe. Milovanović i Vatreš su učestvovali u trgovini drogom, dok su ostali radeći na istragama i prijavama u kojima se pojavljivao Petar Dukić kao osumnjiceni ili prijavljeni, postupali na nacin da ga zaštite od krivične odgovornosti.
- Milovanović, Vatreš i Vukašinović su bivši policijski službenici MUP RS kojima je u sprovedenim disciplinskim postupcima izrečena mjera prekid radnog odnosa, dok su lica Kovačić i Vučić aktivni policijski službenici MUP RS. Svi će u toku dana biti predati postupajućem tužiocu Tužilaštva BiH, a protiv ukupno osam lica će biti podnesen izveštaj o počinjenom krivičnom Selu organizovani kriminal, navode u MUP RS.
Dodaju da se Cvijetić i Nikolić dovode u vezu sa trgovinom droge, kao i Milovanović i Vatreš koji su osumnjičeni i za zloupotrebu službenog položaja ili ovlašćenja.
- Kovačić, Milovanović, Vukašinović i Vučić se sumnjiče da su za Dukića, kao organizatora kriminalne grupe, počinili krivična dela zloupotreba službenog položaja i sprečavanje dokazivanja, navodi izvor iz istrage.
IZ MUP RS su saopštili da imajući u vidu da se među lišenim slobode nalaze i dva policijska službenika, D.K. i M.V., isti će biti suspendovani, a protiv njih će biti pokrenut disciplinski postupak.
- Podsećamo da su u akciji „Transporter“ koja se realizuje još od 2021. godine. policijski službenici pronašli i oduzeli 303 kg opojne droge skank, a privremeno je oduzeto više skupocenih putničkih motornih vozila. Sve aktivnosti se sprovode po naredbama Suda BiH i pod nadzorom Tužilaštva BiH, saopštili su iz MUP RS.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OŠTETILI BUDžET ZA 18 MILIONA: Hapšenje zbog utaje poreza u Kraljevu
02. 03. 2023. u 16:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSKA VOJSKA ZATVARA OBRUČ OKO KRASNOG LIMANA: Ukrajincima ostala samo dva-tri kanala snabdevanja
RUSKI operateri bespilotnih letelica uništavaju preostale kanale snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine u Krasnom Limanu, izjavio je komandir posade izviđačkog drona 25. kombinovane armije grupe trupa „Zapad“, poznat pod kodnim imenom „Morjak“.
15. 07. 2026. u 16:04
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)