IZVOĐAČ ODUSTAO OD RADOVA: Izgradnja Dnevnog centra za osobe sa poteškoćama u razvoju kasni godinu dana
DNEVNI centar u Trebinju za osobe sa poteškoćama u razvoju trebalo je da bude u funkciji još prošlog leta, ali kako kaže predsednik Udruženja "Sunce nam je zajedničko" Mijat Šarović, izvođač radova je bez objašnjenja prekinuo radove, zbog čega još uvek nije završena ni prva faza.
Članovi Udruženja ispred Dnevnog centra, Foto D. Curać
Početak izgradnje Dnevnog centra ozvaničen je u decembru 2020. godine i tada je najavljeno da će za šest meseci biti završena prva faza. Međutim, firma "Energetik" iz Banjaluke, koju je zbog najpovoljnije ponude izabrao Grad Trebinje, iz nepoznatih razloga prekinula je radove koji ni do danas nisu nastavljeni.
- Šta se sa tom firmom desilo je stvarno ne znam. Lično sam se raspitivao, tražio sam direktora prošle godine u julu i avgustu, ali ga nisam mogao pronaći. Čovek je tek u novembru javio da nisu u mogućnosti da nastave radove zbog svojih problema - rekao je Šarović.
Novac za izgradnju prve faze Dnevnog centra obezbeđen je humanitarnom akcijom "Hrabrim srcima" u visini od 627.000 KM, a naknadno je Grad Trebinje podigao kredit od 300.000 maraka. Za dosadašnje radove plaćene su 203.000 KM, s tim da je dosadašnji izvođač radova platio određene zatezne kamate zbog kašnjenja.
- Za nastavak radova ukupno imamo 726.909 maraka - dodao je Šarović.
U Udruženju "Sunce nam je zajedničko" kažu da očekuju da će do kraja godine biti završen Dnevni centar.
ZAVRŠEN NOVI TENDER
OVIH dana je završen tender za izvođača radova koji treba da nastavi dalje i dok se sprovede ta procedura, nastavak očekujemo u maju, dodao je Mijat Šarović.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PODRŠKA IZ TREBINjA ZA VUČIĆA: "Takav čovek treba Srbiji i celokupnom srpskom narodu"
30. 03. 2022. u 15:04
SUZE PONOSA JAČE OD TUGE: U Trebinju obeleženo 29 godina od smrti Srđana Aleksića
27. 01. 2022. u 18:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)