DODIK OPET MATIRAO SARAJEVO: Ako smeta 9. januar, slavićemo Dan republike kad i Srbija
PREDSEDAVAJUĆI Predsedništva BiH Milorad Dodik podržaće ideju da se Dan Republike Srpske umesto 9. januara obeležava 15. februara, kad i Srbija slavi svoj Dan državnosti.
Foto: D. Pozderović
Kažu nam da ne možemo da slavimo Dan republike 9. januara zato što je to navodno verski praznik. Taj dan će ostati naša krsna slava i mi ćemo to obeležavati, kaže Dodik.
- Meni niko ne može zabraniti da tog dana odem u crkvu i učestvujem u službi. A šta mislite za ideju koju čujem ovih dana da Republika Srpska utvrdi da je 15. februar Dan Republike Srpske, na isti dan kao i Srbija.Mislim da je to dobra ideja - navodi predsedavajući Predsedništva BiH.
Kako dodaje, popričaće s partnerima u Republici Srpskoj i omogućiti da se to pitanje reši.
- Ako su oni (Bošnjaci) povređeni pa ne može 9. januara, da li će im smetati 15. februar? To je dan Prvog srpskog ustanka, a i mi u Republici Srpskoj smo Srbi - poručuje Dodik.
(Sputnjik)
Preporučujemo
DODIK SRUŠIO SNOVE SARAJEVA I ZAPADA: To se neće desiti (VIDEO)
03. 06. 2021. u 15:38
DODIK SRUŠIO SNOVE SARAJEVA I ZAPADA: To se neće desiti (VIDEO)
03. 06. 2021. u 15:38
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)