OBJAVLJEN UZROK SMRTI PRINCA FILIPA: Prvi zvanični dokument, jedna stvar je posebno zanimljiva
PRINC Filip je preminuo od starosti, piše u zvaničnom dokumentu do kog je došao britanski "Telegraf".
Foto: AP
Vojvoda od Edinburga je preminuo mirno u zamku Vindzor 9. aprila, ali do sada nisu bili objavljeni provereni detalji njegove smrti.
Uzrok smrti je potvrdio lekar Hju Tomas, glavni doktor kraljevske porodice, koji nije pronašao nijednu bolest ili povredu koja bi dovela do ili ubrzala konačni ishod.
On smatra da bolest srca, zbog kojeg je princ operisan nekoliko nedelja pre nego što je preminuo, nije doprineo smrti.
Starost se može navesti kao uzrok smrti ako je pacijent stariji od 80 godina i ako je lekar koji se dugo brine o osobi primetio opšte opadanje životnih funkcija.
U smrtovnici se njegovo puno ime navodi kao: "Njegovo kraljevsko visočanstvo Princ Filip, vojvoda od Edinburga, ranije poznat kao grčki princ Filipos od Grčke, ranije poznat kao Filip Mauntbaten".
Posebno je zanimljivo da se kao njegovo zanimanje prvo navodi "mornarički oficir", dok je drugo "suprug njenog veličanstva kraljice Elizabeze II".
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)