BIVŠI IZRAELSKI OBAVEŠTAJAC OTKRIVA PLANOVE AMERIKE: Posle sankcija, evo šta spremaju Rusiji (VIDEO)
POLITIKOLOG, bivši šef izraelske obaveštajne službe „Nativ“ Jakov Kedmi rekao je u programu „Ful kontakt“, objavljenom na jutjub kanalu „Solovjev LIVE“, kako Rusija treba da reaguje na napad američkog predsednika Džoa Bajdena na ruskog predsednika Vladimira Putina.
Foto: Printskrin
- Država bi trebalo da reaguje u zavisnosti od toga kako procenjuje svoje interese u ovoj situaciji, šta je važnije, a šta nije - rekao je Kedmi.
Kedmi je podsetio da prema izjavi zvaničnog predstavnika ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marije Zaharove, Rusija ne namerava da pogoršava odnose sa Sjedinjenim Državama. Stoga će Rusija odgovor dati na osnovu toga da ne bi trebalo da pogoršava odnose sa Vašingtonom.
Akcije koje SAD preduzimaju u odnosu na Rusiju usredsređene su na dve oblasti. Na ekonomskom području je već učinjeno sve što je moguće. Druga faza predstavljaće spoljnopolitički pritisak čija je svrha izazivanje unutrašnjeg sukoba u samoj Rusiji.
Odluka o pritisku na Rusiju doneta je u Sjedinjenim Državama davno, a Bajden nije nezavisna ličnost, smatra Kedmi.
- On je samo simptom promena koje se dešavaju u Sjedinjenim Državama - dodao je ekspert.
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)