NIKADA SE NEĆU PREDATI: Donald Tramp u DŽordžiji pristalicama otkrio koja je poslednja linija odbrane - ne odustaje! (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp poručio je na mitingu u Džordžiji da se nikada neće predati i da drugi krug izbora u toj saveznoj državi za Senat predstavlja poslednju liniju odbrane.
Foto AP
Tramp je ponovio tvrdnje o izbornim prevarama, navodeći da će demokrate pokušati to ponovo da urade 5. januara, kada će se u Džordžiji glasati za dva mesta u Senatu.
On je pozvao pristalice da glasaju za republikanske senatore, dodajući da će, ukoliko to ne učine „pobediti socijalisti i komunisti“.
- Nikada, ali nikada se nećemo predati - istakao je Tramp, dok su okupljeni uzvikivali: „Zaustavite krađu“.
Tramp, takođe, tvrdi da je osvojio više od 74 miliona glasova na predsedničkim izborima što je, prema njegovim rečima, više nego dovoljno za pobedu.
- Pobedili smo u Džordžiji, Ohaju, Floridi, na mnogim mestima...Pobeđujemo na ovim izborima - rekao je Tramp.
Tramp je izjavio i da će demokrate pokušati da ukradu i dva važna mesta u Senatu za koje je istakao da predstavljaju „poslednju liniju odbrane za spas Amerike“.
Američki predsednik je rekao da je guverner Džordžije, republikanac Brajan Kemp, mogao da zaustavi navodne prevare na novembarskim izborima, ali da se povukao.
Demokrate, naveo je Tramp, pokušavaju da zastraše one koji dovode u pitanje njihove navode.
- Onda vas nazivaju lošim Amerikancima, da ne volite svoju zemlju. Oni su ti koji ne vole našu zemlju! Oni vas teraju da se povučete. To su učinili i vašem guverneru, trebalo bi da ga je stid - kazao je Tramp.
Uoči mitinga, Tramp je zatražio od guvernera Džordžije da sazove specijalno zasedanje državnog parlamenta na kome bi se razmatralo pitanje rezultata predsedničkih izbora.
U poruci Kempu objavljenoj na Tviteru Tramp je naveo da ti rezultati nisu zvanično verifikovani.
- Vaš narod odbija da učini to što vi tražite od njega. Šta krijete? Najmanje što možete da učinite jeste da odmah sazovete specijalno zasedanje državnog parlamenta. To možete da učinite lako i odmah - poručio je Tramp guverneru Džordžije.
Ovo je bio prvi miting Trampa od predsedničkih izbora, 3. novembra, a u Džordžiju je došao da bi pomogao u kampanji dvoje republikanskih senatora iz te države da zadrže svoja mesta u Senatu.
Za Senat se bore dvoje republikanskih kandidata, Dejvid Perđu i Keli Lefler, a protivnici iz redova demokrata su im Džon Osof i Rafael Vornok.
Republikanskoj partiji je, naime, potrebno još jedno mesto da bi sačuvala većinu u Senatu.
(Sputnjik)
Preporučujemo
BEZOČNI NAPAD NA RUSIJU I KINU: Bolton ne bira reči, pomenuo Jugoslaviju i Trampa!
05. 12. 2020. u 19:09
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (1)