INDIJSKI PREMIJER: Obećao pomoć čovečanstvu oko vakcine

Танјуг

26. 09. 2020. u 22:11

INDIJSKI premijer Narendra Modi obećao je danas u Ujedinjenim nacijama da će kapacitete svoje zemlje za proizvodnju vakcine učiniti dostupnima celom svetu u borbi protiv korona virusa.

ИНДИЈСКИ ПРЕМИЈЕР: Обећао помоћ човечанству око вакцине

Foto: Tanjug/AP

"Kao zemlja najveći proizvođač vakcina na svetu, želim danas da još jednom uverim svetsku zajednicu da će indijski kapaciteti proizvodnje i isporuke vakcina biti iskorišćeni kako bi se pomoglo celom čovečanstvu u borbi s ovom krizom", poručio je Modi, u prethodno snimljenom govoru, Generalnoj skupštini UN.

On je rekao da Indija ide dalje s trećom fazom kliničkih ispitivanja, odnosno s ispitivanjima vakcine na velikom broju ljudi, što se smatra ključnom fazom za utvrđivanje bezbednosti i efikasnosti vakcine.

Modi je poručio da će Indija pomoći svim zemljama da unaprede skladištne kapacitete i lanac za isporuku vakcine, prenosi Rojters.

Indijski premijer je u avgustu rekao da je Indija spremna za masovnu proizvodnju vakcine kada to odobre naučnici.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih