BIVŠE IMANJE KATOLIČKE CRKVE: Italijansko ostrvo prodato za 10 miliona dolara, šta mislite ko ga je kupio?
ITALIJANSKO ostrvo Galinara u Ligurskom moru prodato je za više od 10 miliona evra Ukrajincu Aleksandru Boguslajevu, preneli su danas italijanski mediji.
Foto: Novosti arhiva
Kako prenosi Korijere dela sera, Boguslajev (42) sin je ukrajinskog preduzetnika i političara Bjačeslava Boguslajeva, vlasnika kompanije koja je bila vodeća u proizvodnji motora za avione i helikoptere.
Kuće na tom ostrvu u obliku kornjače, koje se nalazi na 1,5 kilometara od obale Ligurije između Alasija i Albenga, nekada su pripadale rimokatoličkoj crkvi, a u poslednjih 150 godina bogatim bankarima i industrijalcima pošto je privatizovano.
List navodi da je on potpisao ugovor s predstavnicima devet porodica iz Ligurije i Pijemonta, koji su vlasnici u poslednjih 40 godina.
Dodaje se da Aleksandar Boguslajev poseduje nekretnine na jugu Francuske.
Ostrvo je proglašeno za zaštićeni park prirode i nije dostupno turistima, piše Korijere dela sera.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSKI DRON POTAPA UKRAJINSKI BROD: Isplivao neverovatan snimak sa Crnog mora (VIDEO)
17. 07. 2026. u 00:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)