"NETANJAHU JE BESKRAJNO NARCISOIDAN": Izraelska opozicija oštro o premijeru
IZJAVA izraelskog premijera Benjamina Netanjahua tokom posete jednom od gradova koji je pogođen u raketnom napadu, u kojoj je lična i porodična žrtvovanja uporedio sa stradalim britanskim civilima tokom Drugog svetskog rata, izazvala je buru i negodovanje u izraelskoj javnosti.
Tanjug/Evelyn Hockstein/Pool Photo/AP
„Osećam se kao Britanci tokom 'blickriga' (iznenadnog napada). Svi prolazimo kroz težak period, a ni moja porodica nije pošteđena. Ovo je drugi put da je moj sin otkazao venčanje, što je lična cena za njega i njegovu verenicu. Hvala i mojoj ženi, ona je pravi heroj", izjavio je Netanjahu prilikom obilaska bolnice Soroka.
Izraelska javnost burno je reagovala na njegove izjave, a Anat Angrest, čiji je sin otet u Hamasovom napadu u oktobru 2023. godine, istakla je da njena porodica prolazi kroz pravu golgotu u Gazi već 622 dana, preneo je danas belgijski VRT.
„Znam mnoge porodice koje nikada neće proslaviti venčanja koja je nekada trebalo da se održe“, rekao je Gilad Kariv, poslanik Kneseta iz redova Demokrata, ocenjujući Netanjahua kao beskrajno narcisoidnog.
Kariv je osporio Netanjahuovu tvrdnju da je njegova žena heroj, dodajući da su pravi heroji lekari koji napuštaju svoje porodice kako bi noćima bili uz pacijente.
Amir Tibon, izraelski novinar, smatra da ovo nije iznenađenje kada je reč o Netanjahuu.
„Čak i u trenucima kada je lični primer najpotrebniji, on je pre svega zabrinut za sebe“, zaključio je Tibon.
(Tanjug)
BONUS VIDEO-
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)