BELA KUĆA SAOPŠTILA: Tramp će učestvovati na NATO samitu u Hagu, očekuje se i razgovor sa Si Đinpingom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp prisutvovaće na samitu NATO-a u Hagu kasnije ovog meseca, saopštila je danas portparolka Bele kuće Kerolajn Livit.
AP Photo/John McDonnell
Govoreći novinarima u Beloj kući, ona je rekla da Bela kuća nije bila upoznata sa namerom Ukrajine da pokrene veliki napad dronovima na vojne aerodrome u Rusiji tokom vikenda, prenosi Rojters.
Rekla je da je Bela kuća upoznata sa izvštajima da je izraelska vojska pucala na palestinske civile u blizini kamiona za distribuciju hrane i humanitarne pomoći u južnom delu Pojasa Gaze.
-Proučićemo izveštaje pre nego što budemo mogli da ih potvrdimo i pre nego što nešto preduzmemo, rekla je ona.
Levit je rekla da će telefonski razgovor Trampa i kineskog predsednika Si Đinpinga biti održan "vrlo brzo".
Dodala je da je Tramp zadovoljan ishodom predsedničkih izbora u Poljskoj, gde je u drugom krugu pobedio konzervativni kandidat Karol Navrocki.
Tramp je ranije danas na svom nalogu na mreži Truth Social čestitao Navrockom pobedu na izboru rečima: "Čestiam, Poljska, odabrali ste pobednika!".
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)