PORUKA IZ KREMLJA DAN NAKON PARADE: Evropljane nervira svetska podrška Danu pobede u Moskvi
PORTPAROL predsednika Rusije Dmitrij Peskov izjavio je da „Evropljane nervira ono što se dešava u Moskvi 9. maja“, misleći na obeležavanje Dana Pobede i podršku koju taj događaj dobija širom sveta.
Foto Tanjug/AP/Ivan Sekretarev/Mikhail Korytov
Izjavu je dao u intervjuu novinaru Pavlu Zarubinu za "Rusija 1", a deo razgovora je objavljen na Telegram kanalu novinara.
- Mislim da ih bez sumnje nervira velika međunarodna konsolidacija oko Dana Pobede, kao i ponos na tu pobedu nad fašizmom i oslobođenje sveta od fašizma - rekao je Peskov.
Ovom izjavom odgovorio je na pitanje novinara povodom odluke britanskog premijera Kira Starmera da najavi „najoštrije sankcije“, kao i poziva nemačkog kancelara Fridriha Merca na pojačan pritisak na Rusiju.
- Mi smo se već navikli na sankcije. Već unapred znamo šta ćemo da radimo kada budu objavljene i kako ćemo minimizovati njihove posledice - dodao je Peskov.
Takođe je istakao da je „plašiti Rusiju novim sankcijama - besmisleno“, i dodao da sve države koje su učestvovale u obeležavanju 80. godišnjice Pobede dele antifašističku ideologiju.
Preporučujemo
NEMAČKA OPTUŽILA RUSIJU ZA SAJBER NAPAD: Putinov ambasador pozvan na raport
12. 12. 2025. u 14:04
Evropa uvodi NOVI SAOBRAĆAJNI ZNAK: Šta znači "beli dijamant" ili "romb"? Kazna 200€ ako se ne poštuje
12. 12. 2025. u 13:28 >> 13:28
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)