APLIKACIJA OBUSTAVILA RAD ZBOG VOLCA: Kompanija na meti hakera
APLIKACIJA za razmenu poruka TeleMesidž koju je koristio bivši savetnik za nacionalnu bezbednost američkog predsednika Donalda Trampa, Majkl Volc, saopštila je da privremeno obustavlja rad nakon izveštaja o tome da su zbog hakovanja presretnute neke njihove poruke.
Foto: AP Photo/Ted Shaffrey, File
Kompanija Smarš iz grada Portlend u Oregonu, koja upravlja ovom aplikacijom, saopštila je putem mejla da ispituje potencijalni bezbednosni incident, kao i da iz predostrožnosti obustavlja sve svoje usluge, preneo je Rojters.
Volc je na sastanku vlade u sredu u svom mobilnom telefonu koristio TeleMesidž, nezvaničnu verziju popularne šifrovane aplikacije za razmenu poruka Signal, navodi agencija.
On je smenjen sa funkcije narednog dana nakon višenedeljnih kontroverzi oko toga što je na aplikaciji Signal formirao grupu na kojoj su visoki američki zvaničnici razmenjivali informacije o planovima za američku vojnu akciju u Jemenu.
U tu grupu je Volc, ili neko ko je koristio njegov nalog, greškom ubacio jednog poznatog novinara, podsetio je Rojters.
Zabrinutost povodom toga koliko su bezbedne Volcove komunikacije dodatno se pojačala u nedelju, kada je javljeno da je haker upao u infrastrukturu aplikacije TeleMesidž i presreo neke od poruka korisnika.
Sajt za novosti iz tehnologije, 404 Medija, objavio je da im je haker dostavio ukradeni materijal čiji deo su nezavisno verifikovali. Kompanija Smarš nije navela više detalja o bezbednosnom incidentu.
(Tanjug)
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)