TRAMP PRIZNAO: Ne bih rekao da sam odbacio izraelski plan da napadne Iran
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da ne bi rekao da je odbacio izraelski predlog da napadne Iran, ali da ne žuri da to uradi.
Foto: EPA/CHRIS KLEPONIS/Shutterstock/Novosti ilustracija
Upitan o izveštaju medija da je "odbio" izraelski plan za napad na iranska nuklearna postorjenja sledećeg meseca, Tramp je odgovorio da "ne bi rekao da je odustao", preneo je Tajms of Izrael.
- Ne žurim da to uradim - rekao je Tramp govoreći novinarima u Ovalnom kabinetu, zajedno sa italijanskom premijerkom Đorđom Melonijem sa kojom je imao sastanak.
- To je moja prva opcija. Ako bude druge opcije, mislim da bi to bilo veoma loše za Iran, i mislim da Iran želi da razgovara. Nadam se da žele da razgovaraju. Biće veoma dobro za njih ako to urade. Iran ne može da ima nuklearno oružje. Prilično je jednostavno - zaključio je Tramp.
(Tanjug)
Preporučujemo
NA IVICI ISTORIJSKOG DOGOVORA: Uprkos napadima, Moskva i Vašington traže put ka miru
17. 04. 2025. u 17:12
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)