LAVROV OTKRIO "TAJNU": Šta se zna o pregovorima Ruskije i SAD u Rijadu
PREGOVORI između delegacija SAD i Rusije u Saudijskoj Arabiji prošlog meseca desili su se samo tri dana posle poziva američkog predsednika Donalda Trampa Kremlju, otkrio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Foto: Tanjug/Evelyn Hockstein (POOL)
Rusko-američki razgovori na ministarskom nivou održani su u Rijadu 18. februara i bavili su se normalizacijom odnosa dve zemlje, narušenih sukobom oko Ukrajine.
-Nikakvog pripremnog rada nije bilo, rekao je Lavrov u petak TV kanalu Zvezda.
Tramp je pozvao Putina i poslao svog bliskog savetnika u Moskvu da dogovori sastanak, objasnio je Lavrov u emisiji "Diplomatija kao život".
-Mi smo polazili od činjenice da nije Tramp prekinuo odnose, nego Džo Bajden, iako se radi o istoj državi. Tramp je to savršeno dobro shvatio i zato je on uputio poziv, dodao je ruski ministar.
Upravo američki predsednik je predložio saudijsku prestonicu kao mesto pregovora.
-Mi smo tamo odleteli tri dana posle telefonskog poziva, i zato nikakvih priprema nije bilo. Mislim, obostranih. Svaka strana se pripremala za sebe, mi u Ministarstvu a oni u Stejt departmentu, otkrio je Lavrov.
Razgovore dve delegacije ruski ministar opisao je kao "potpuno normalne" i dodao da je "bilo porazno što je ta normalnost bila dočekana kao senzacija". To samo pokazuje, dodao je Lavrov, da su SAD za četiri godine Bajdenovog mandata međusobne odnose dovele to tačke gde je normalan razgovor bio nezamisliv.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
NEMAMO ŠTA DA KRIJEMO Tramp o objavljivanju svih dokumenata o ubistvu Kenedija
21. 03. 2025. u 18:04
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)