BRITANSKI EKSPERT: Ukrajincima najbolje da se povuku iz Kurske oblasti, dok to još mogu

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

07. 01. 2025. u 22:33

UKRAJINSKA vojska treba da počne da se povlači iz Kurske oblasti dok su još povoljni uslovi za to, smatra britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Украјинцима најбоље да се повуку из Курске области, док то још могу

Foto: Profimedia

-Najbolje što mogu da urade Ukrajinci jeste da organizuju povlačenje sada dok su uslovi za to još prilično povoljni, dok je zemlja tvrda a nebo oblačno, naveo je on u svom video-blogu.

Prema njegovim rečima, ukrajinskoj vojsci je bolje da donese takvu odluku dok još postoji put za povlačenje.

-Ipak, Zelenski i Sirski teško da će preduzeti neki od tih razumnih koraka, zaključio je on.

Prema najnovijem izveštaju ruskog Ministarstva odbrane, ukrajinske snage su poslednja 24 sata izgubile 325 vojnika. Ukupno, od početka borbi u toj oblasti ukrajinska vojska je ostala bez više od 47.000 svojih pripadnika.

(sputnikportal.rs)

BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

UDAR DRONOVIMA I RAKETAMA: Hezbolah izveo niz napada na sever Izraela