BRITANIJA: Ukrajina ne sme da koristi rakete dugog dometa za napade na Rusiju
VELIKA Britanija nije dala Ukrajini dozvolu da koristi njene rakete dugog dometa za napade na rusku teritoriju, saopšteno je danas iz kabineta britanskog premijera Kira Starmera, nakon što se Starmer sastao sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Londonu.
Foto Tanjug
- Očigledno želimo da Ukrajina bude u najsnažnijoj poziciji, ali pobeda ni u jednom ratu nije izvojevana samo jednim oružjem. A što se tiče (raketa) Storm Šedou, britanska vlada nije promenila svoju poziciju po pitanju upotrebe tih dalekometnih projektila - rekao je portparol.
On je takođe istakao da Britanija ostaje pri stavu da Ukrajina ima pravo da u određenim okolnostima izvodi napade na rusku teritoriju.
Tokom sastanka u sa Starmerom u Dauning stritu, na kojem je učestvovao i novi generalni sekretar NATO-a Mark Rute, Zelenski je izneo detalje svog ''plana pobede''.
Za dolazak Zelenskog u Dauning stritu je postavljen crveni tepih, a dvojica lidera su se rukovala i zagrlila na stepenicama broja 10.
- Hvala narodu Ujedinjenog Kraljevstva, narodu vaše velike zemlje, za snagu koju nam ulivate od samog početka rata - rekao je on pre početka sastanka.
Ukrajinski lider poušaće da od saveznika koji snabdevaju Ukrajinu naoružanjem dobije dozvolu za upotrebu raketa dugog dometa tokom predstojećeg samita u Ramštajnu u Nemačkoj.
Ovo je drugi put da je Zelenski posetio Dauning strit otkako je Starmer izabran za premijera, a u julu je bio brvi strani lider koji je posetio broj 10 od promene vlasti u Britaniji.
Starmer se, dok je bio lider opozicije, sastao sa Zelenskim u Ukrajini u februaru i razgovarao sa njim na samitu NATO-a u julu.
Na tom sastanku zemalja NATO-a blok je obećao Ukrajini "nepovratan put" ka članstvu, nešto što ukrajinska vlada smatra vitalnim za svoju bezbednost.
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)