OGLASIO SE PUTIN: Poslao snažnu poruku premijeru Jermenije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin čestitao je jermenskom premijeru Nikoli Pašinjanu Dan nezavisnosti Republike, uz poruku da su saveznički odnosi dve zemlje u interesu dva naroda, navodi se u saopštenju pres službe jermenske vlade.
FOTO: Tanjug/AP
- Dalji razvoj rusko-jemenskih prijateljskih i savezničkih odnosa odnosa, kao i konstruktivna saradnja u okviru integracionih struktura, nesumnjivo je u skladu sa interesima naših naroda - navodi se u poruci koja je objavljena na sajtu jermenske vlade.
Čestitku je uputio i ruski premijer Mihail Mišustin.
Deklaracija o nezavisnosti Jermenije doneta je 23. avgusta 1990. godine, a 21. septembra 1991. je održan referendum o izlasku iz sastava SSSR na kojem je 94,99 odsto građana glasalo za.
Vrhovni savet je dva dana kasnije proglasio Jermeniju nezavisnom državom.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
GORI BIVŠA BAZA VAGNEROVACA? Bila udarni štab punih deset godina (VIDEO)
21. 09. 2024. u 15:02
ISPLOVILI RATNI BRODOVI: Rusija i Kina uvežbavaju zajedničku odbranu na moru
21. 09. 2024. u 14:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)