MEDIJI PIŠU: Amerika u strahu, hitno povukla trupe na Aljasku i to zbog Rusije
AMERIKA je hitno prebacila trupe i sisteme HIMARS na Aleutska ostrva na Aljasci zbog ruskih pomorskih vežbi "Okean-24" na kojima učestvuje i Kina, piše "Biznis insajder".
Foto Facebook USS George H.W. Bush (CVN 77)
Kako navodi list, događaji koji su počeli ove nedelje trebalo bi da budu "signal protivnicima Vašingtona".
- Ovi manevri pokazuju sposobnost američke pacifičke vojske da prebaci svoje snage i sredstva bez posebnog obaveštenja čak i u najudaljenija područja - rekao je komandant 11. vazdušno-desantne divizije general-major Džozef Hilbert za "Biznis insajder".
Naime, ruska pomorska flota započela je planirane strateške vojne vežbe "Okean 2024" u Tihom i Severnom ledenom okeanu, kao i Sredozemnom, Kaspijskom i Baltičkom moru.
- Jedan od ciljeva je proširivanje interakcije između ruske mornarice i mornarica partnerskih zemalja, a jedan od osnovnih zadataka je provera gotovosti ruske mornarice za integrisanu upotrebu visokopreciznog i naprednog naoružanja - navodi se u saopštenju.
Kako su precizirali u ministarstvu, u strateške vežbe biće uključeno više od 400 ratnih brodova i podmornica, oko 7.000 jedinica naoružanja, vojne i specijalne tehnike, više od 120 aviona i helikoptera pomorske avijacije ruske flote i Vazdušno-kosmičkih snaga, kao i više od 90.000 vojnog osoblja.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: RUSKI KASKADER PRKOSI SMRTI: Pogledajte zavisnika o adrenalinu
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)