NE DOZVOLITE DA SE SUKOB PROŠIRI: I Si Đinping se založio za okončanje sukoba u Ukrajini
KINA izražava nadu da će sve strane uspeti da postignu dogovor i stvore povoljne uslove za prevazilaženje ukrajinske krize, izjavio je kineski predsednik Si Đinping, prenosi CCTV.
Foto: Szilard Koszticsak/MTI via AP
- Nadamo se da će sve strane u sukobu, zajedničkim naporima kroz pregovore, stvoriti neophodne povoljne uslove za rešavanje ukrajinske krize - rekao je kineski lider.
Si Đinping je takođe naglasio da Peking pozdravlja sve napore koji doprinose početku mirovnih pregovora i okončanju sukoba u Ukrajini.
Predsednik Kine i južnoafrički predsednik Siril Ramafosa založili su se 3. septembra za rešavanje ukrajinske krize mirnim pregovorima. Pored toga, lideri obe zemlje pozvali su strane u sukobu da ne dozvole proširenje sukoba, eskalaciju neprijateljstava i „dolivanje ulja na vatru“ bilo koje strane.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
PUTIN STIGAO U MONGOLIJU: Pogledajte doček koji je priređen povodom dolaska ruskog predsednika
Preporučujemo
UKRAJINCI ZAUSTAVLjENI KOD KURSKA: Rusi osujetili proboj neprijatelja u dve oblasti
09. 09. 2024. u 10:05
SIRSKI OTKRIO SVE DETALjE: Ovo je razlog zašto je Kurska oblast izabrana za napad
09. 09. 2024. u 08:15
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)