LE PENOVA ŽELI PO SVAKU CENU DA ZBACI MAKRONA: Najavila važnu stvar za sledeću godinu
LIDERKA frakcije desničarske partije Nacionalni skup u francuskoj Narodnoj skupštini Marin le Pen rekla je da će se zemlja sledeće godine suočiti sa novim prevremenim izborima.
Foto: EPA
- Jasno je da se ova situacija ne može nastaviti osim za Makrona - rekla je ona u intervjuu za italijanski list Korijere dela sera.
Le Penova je potvrdila da desničarska partija Nacionalni skup neće odmah izglasati nepoverenje novom premijeru Mišelu Barnijeu. Prema njenim rečima, Barnijeove prve javne izjave odaju utisak da on „želi da pronađe kompromis sa svim političkim snagama”.
- Videćemo da li će i želje ovih birača, na primer, o Evropi, biti uzete u obzir i pored njegove posvećenosti evropskoj izgradnji, u kojoj je imao značajnu ulogu, Barnije ne bi trebao da zaboravi rezultate izbora Francuza koji su protiv sadašnjeg evropskog poretka rekla je Le Pen.
Prošle nedelje, 60 dana nakon završetka vanrednih parlamentarnih izbora, predsednik Emanuel Makron imenovao je 73-godišnjeg Mišela Barnijea za novog šefa vlade, prenela je RIA.
Preporučujemo
"NISAM RAZGOVARALA SAM MAKRONOM" Le Pen: Ja nisam njegov direktor za ljudske resurse
08. 09. 2024. u 23:30
LE PENOVA PRELOMILA: Odlučila da li će sarađivati sa novim premijerom Francuske
08. 09. 2024. u 18:06
BRANIĆU MAKRONOVE POLITIČKE STAVOVE: Barnijeova obećanja za mesto premijera Francuske
07. 09. 2024. u 07:55
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)