ŠVEDSKA ZATVORILA ISTRAGU O SEVERNOM TOKU: Premijer objasnio i zašto
ODGOVORONOST za slučajeve eksplozije na ruskim gasovodima "Severni tok 1" i "Severni tok 2" nije utvrđena, pa su švedski istražitelji zatvorili istragu, rekao je švedski premijer Ulf Kristerson za medije.
Foto AP
- Prekida se istraga o eksplozijama na gasovodima, ona ne potpada pod švedsku jurisdikciju. Materijale je tužilaštvo predalo Nemačkoj - rekao je švedski tužilac Mats Jungkvist u februaru ove godine.
Sekretar ruskog Saveta bezbednosti Jurij Kokov tada je rekao da je takva odluka Stokholma očekivana jer je njihov cilj od početka bio da se sakriju realne okolnosti i istinski nalogodavci ovog terorističkog napada bez presedana.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)