OŠTRA PORUKA IZRAELU IZ EVROPE: Ne možemo da ignorišemo ono što se dešava u Gazi, to je pravi genocid
ŠPANSKI ministar odbrane Margarita Robles kaže da je sukob u Pojasu Gaze "pravi genocid", u najnovijoj reakciji zvaničnika dveju zemalja nakon što je Španija odlučila da prizna Palestinu.
Foto Tanjug/AP
"Ne možemo da ignorišemo ono što se dešava u Gazi, to je pravi genocid", rekla je, između ostalog, u intervju za špansku televiziju TVE.
Naglasila je i da madridsko priznavanje Palestine nije usmereno protiv Izraela, već da je odluka doneta u skladu sa ciljem Španije da "okonča nasilje u palestinskoj enklavi".
"Izraelci su ljudi koje poštujemo, potez nije usmeren protiv bilo koga", istakla je Rubles.
Preporučujemo
TRAMP SE OGLASIO O OBARANjU AMERIČKOG AVIONA: Evo šta je rekao američki predsednik
03. 04. 2026. u 22:15
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)