VELIKI POŽAR KOD ŠIBENIKA: Vatrenu stihiju gasi više od 50 vatrogasca
ZBOG vetra i nepristupačnog terena širi se požar koji je danas oko 18.25 sati planuo na području Vrpolja i Grebaštice kod Šibenika u Hrvatskoj, a gasi ga pedesetak vatrogasaca.
Foto Tanjug/AP
Prema rečima komandanta Vatrogasne zajednice Šibensko-kninske županije Darka Dukića, na terenu je oko 50 vatrogasaca i angažovane su sve županijske vatrogasne snage.
Gori trava i nisko rastinje na brdu pored Grebaštice i sela Konobe, prenosi Index.hr.
-Teren je obrastao travom, a zbog vetra se vatra brzo širi, rekao je Dukić.
Uz nepristupačan teren, gašenje dodatno otežava noć.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
ZEMLjOTRES POGODIO HRVATSKU: Epicentar se osetio na tri kilometra od Rijeke (FOTO)
21. 04. 2024. u 20:09
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)