POLJANSKI O ANTIRUSKOJ IZJAVI U UN: Manje od trećine članica UN osudilo predsedničke izbore
MANjE od trećine zemalja članica UN, odnosno njih 56 od 193, potpisalo je zajedničku izjavu kojom se osuđuju predsednički izbori u Rusiji, izjavio je danas zamenik stalnog predstavnika Rusije pri Ujedinjenim nacijama Dmitrij Poljanski.
Foto: Printskrin
-Cele sedmice, zapadne nacije su “uvrtale ruke” svim članicama UN kako bi ih naterale da se pridruže izjavi u kojoj se osuđuju izbori u Rusiji. Mnogi su nam se žalili na to, napisao je Poljanski na svom nalogu na platformi Telegram.
On je dodao da su zemlje koje su potpisale izjavu Austrija, Albanija, Bugarska, Mađarska, Grčka, Nemačka, Gruzija, Izrael, Španija, Italija, Letonija, Litvanija, Kipar, Rumunija, Slovačka, Slovenija, SAD, Finska, Francuska, Hrvatska, Crna Gora, Češka, Čile, Švajcarska, Švedska, i druge.
Istakao je da su te zemlje u aprilu 2022. takođe glasale za "antirusku rezoluciju" Generalne skupštine UN.
Poljanski je ocenio da su zemlje tako glasale "u žaru trenutka, ne shvatajući šta se dešava".
-Generalno, podrška režimu ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog u Ujedinjenim nacijama se svela na kolektivni Zapad i njegove marionetske satelite, rekao je Poljanski.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija I Iran sa zajedničkom budućnošću
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSIJA UVERENA: Žitelji oblasti koje se graniče s Ukrajinom izaći će na izbore
16. 03. 2024. u 18:11
DEMONSTRACIJA SILE: Zapad u strahu od pomorske vežbe Rusije, Irana i Kine (VIDEO/FOTO)
13. 03. 2024. u 20:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"ŽELIM OSVETU": Putin izdao naredbu - neka počne odmazda
Veliki broj mrtvih u napadu koji jedna strana naziva "terorističkim aktom", a druga "legitimnim ciljem".
23. 05. 2026. u 19:33
Komentari (0)