I DALJE NEPOZNATO GDE JE NAVALJNI: Advokati tvrde da 10 dana ne znaju gde se nalazi
ZVANIČNICI ruske Zatvorske uprave izjavili su na sudu da se opozicionar Aleksej Navaljni više ne nalazi u popravnoj koloniji broj 6 u mestu Melehovo u Vladimirskoj oblasti, gde je služio zatvorsku kaznu, ali nisu izneli detalje o njegovoj trenutnoj lokaciji, rekao je neimenovani saradnik Navaljnog.
Foto AP
Advokat Navaljnovog tima Vjačeslav Gimadi napisao je na platformi X da je prošlo 10 dana otkako su osobe bliske tom opozicionom političaru poslednji put imale saznanje o tome gde se on nalazi.
Kira Jarmiš, saradnica Alekseja Navaljnog, citirala je objašnjenje vlasti naglasivši da je Navaljni napustio popravnu koloniju 11. decembra, piše Rojters.
Ruski mediji su prethodno ove nedelje objavili da je Navaljni prebačen u Moskvu radi sprovođenja istražnih radnji u novom krivičnom predmetu, iako je nepoznato gde se on nalazi od 7. decembra kada se nije pojavio na saslušanju putem video-linka u vezi sa jednom od tužbi podignutih protiv njega.
Navaljni je služio kaznu od 30 godina zbog navodnog ekstremizma, kao i niza drugih optužbi.
BONUS VIDEO: VAZDUŠNI NAPAD NA STAMBENI KOMPLEKS: Izraelci bombardovali stambene zgrade u Kan Junisu
Preporučujemo
OGLASIO SE KREMLj O NAVALjNOM: Svako mešanje neprihvatljivo, uključujući i američko
12. 12. 2023. u 11:21
MNOGO GOVORI O VAMA: Šta način na koji držite volan otkriva o vašoj ličnosti
14. 12. 2023. u 08:26
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)