"VREME JE DA SE ZAVRŠI SUKOB U UKRAJINI": Šolc se obratio Putinu na samitu G20
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc saopštio je da je na virtuelnom samitu lidera G20 pozvao predsednika Rusije Vladimira Putina da završi specijalnu vojnu operaciju i povuče trupe.
Foto: Profimedia
- Predsednik Rusije danas je učestvovao u video-konferenciji lidera država i vlada zemalja G20, prvi put od početka invazije na Ukrajinu. Ja sam apelovao da predsednik Putin prekine invaziju na Ukrajinu i povuče snage sa teritorije Ukrajine kako bi se taj rat konačno završio - rekao je Šolc na zajedničkoj pres-konferenciji sa premijerkom Italije Đorđom Meloni.
Takođe je dodao da se Nemačka zalaže za „trajan i pravedan mir“ u Ukrajini na osnovu Povelje UN. Pored toga, po rečima Šolca, Nemačka i Italija potvrđuju svoju spremnost da podržavaju Ukrajinu koliko god bude potrebno.
Podsećamo, Putin je na virtuelnom samitu G20 rekao da Rusija nikada nije odustala od mirovnih pregovora sa Ukrajinom, dok je Kijev javno saopštio da se povlači iz pregovaračkog procesa. U Ukrajini je potpisan i predsednički ukaz kojim se zabranjuju pregovori sa Moskvom.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE - Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
NE SME DA USPE U SVOM CILjU Šolc: Putin mora da učini prvi korak i povuče trupe
18. 11. 2023. u 14:29
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (1)