BAJDEN O RATU U IZRAELU: Nema povratka na staro, moraju da se formiraju dve države
AMERIČKI predsednik Džo Bajden poručio je da „nema povratka na status kvo kakav je bio 6. oktobra.
FOTO: Tanjug/AP
-To znači da se osigura da Hamas više ne može da teroriše Izrael i da koristi palestinske civile kao živi štit. To takođe znači da kada se ova kriza završi, mora da postoji vizija šta sledi, a po našem mišljenju to mora biti rešenje dve države, rekao je on na zajedničkoj konferenciji za novinare sa australijskim premijerom Entonijem Albanezeom. Bajden ukazuje da je predložio odlaganje kopnene operacije kako bi se obezbedilo oslobađanje još talaca, ali insistira da to nije bila direktiva. -Ono što sam mu nagovestio je da, ako je to moguće, da bezbedno izvuče ove ljude, to treba da uradi. To je njegova odluka. Nisam to zahtevao. Ukazao sam mu da ako je to stvarno, to treba da se uradi, rekao je Bajden i dodao da su taoci „u opasnosti“.
-Izrael ima pravo, a ja bih dodao i odgovornost da odgovori na pokolj našeg naroda. I obezbedićemo da Izrael ima ono što mu je potrebno da se odbrani od ovih terorista, to je garancija, rekao je Bajden.
Što se tiče potencijala za širu regionalnu eskalaciju, Bajden kaže: „Imamo trupe u regionu od 11. septembra da krenu na ISIS... u regionu, nemaju nikakve veze sa Izraelom. Moje upozorenje ajatolahu je bilo da ako nastave da se kreću protiv tih trupa, mi ćemo odgovoriti i on treba da bude spreman. To nema nikakve veze sa Izraelom.”
BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
PUTIN O IZRAELSKO-PALESTINSKOM RATU: Sa bolom u srcu pratimo situaciju u Svetoj zemlji
25. 10. 2023. u 20:31
RAT U IZRAELU: Netanijahu - Borimo se za opstanak; Bajden - Nema povratka na staro (FOTO/VIDEO)
25. 10. 2023. u 07:07 >> 22:25
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)