"ODMAH PODNESI OSTAVKU": Makron izviždan na Jelisejskim poljima tokom tradiocionalne vojne parade
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izviždan je dok je prolazio Jelisejskim poljima tokom tradicionalne vojne parade u čast glavnog državnog praznika zemlje, Dana Bastilje, izvestio je u petak BFMTV .
Foto: Profimedia
- Predsednik je izviždan tokom svog putovanja (kroz Jelisejska polja – prim. aut.) i pregleda trupa - navodi se u saopštenju kanala.
U gomili koja se okupila duž ulice čuli su se i povici „Makron da podnese ostavku“, navodi BFMTV.
Ranije se francuska vlada suočila sa oštrim kritikama zbog uvođenja penzione reforme. Situaciju su pogoršali i nedavni neredi koji su izbili nakon ubistva 17-godišnjeg tinejdžera od strane policajca. Posebno je pažnju javnosti privukla činjenica da je francuski lider odlučio da sazove kriznu grupu tek trećeg dana nereda. Istovremeno, sam predsednik je u jeku protesta otišao na samit EU u Briselu, ali je putovanje ipak moralo biti prekinuto pre vremena zbog zaoštravanja situacije.
Nesiguran položaj vlasti komplikovale su i fotografije predsednika i njegove supruge sa koncerta Eltona Džona u Parizu na vrhuncu pogroma koji su se pojavili na internetu, što je takođe izazvalo nalet kritika i izjava o neodgovornosti lidera zemlje, prenela je RIA.
BONUS VIDEO: STIGLO POJAČANjE ZA RUSKU MORNARICU - Najbolji sistem protivvazdušne odbrane kratkog dometa
Preporučujemo
PRVI PUT "GEPARD" I "SERVAL": U Parizu održana tradicionalna Četrnaestojulska parada
14. 07. 2023. u 14:06
MAKRON IZDAO NAREĐENjE ORUŽANIM SNAGAMA: Velike promene u francuskoj armiji (VIDEO)
13. 07. 2023. u 23:45
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)