GOTOVO JE: Kiseonik u podmornici "Titan" teoretski istekao, da li ipak postoje neke šanse?
VERUJE se da su zalihe kiseonika u podmornici Titan, koja je nestala u nedelju, istekle u 13.08 sati po našem vremenu, a dr Ken Ledez, stručnjak za hiperbaričnu medicinu na Univerzitetu Memorijal, izneo je svoje predviđanje o tome kako će izgledati poslednji trenuci posade.
Foto: Profimedia
On je rekao da će preživljavanje nakon nestanka kiseonika zavisiti od metabolizma svake osobe i neki će možda preživeti duže od drugih.
- To nije kao gašenje svetla, više je kao penjanje na planinu. Uradiće sve što mogu da smanje potrošnju kiseonika, odmaraće se, pokušaće da budu što opušteniji i smireniji - rekao je Ledez za Bi-Bi-Si.
On je dodao da previše aktivnosti može izazvati povećanje metabolizma i stvoriti više ugljen-dioksida.
Dr Ledez je istakao da bi "hipotermija mogla da bude njihov prijatelj".
- Postoji mogućnost, ako se dovoljno ohlade i izgube svest, mogli bi to da prežive. Otkucaji srca mogu biti veoma spori kada je hladno - rekao je on.
Na pitanje da li bi mogli da prežive nedelju dana nakon isteka kiseonika, doktor odgovara da sumnja u to.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (2)