SUNAK ŽELI DOGOVOR SA BRISELOM Blumberg: "Nada se boljim odnosima sa EU da olakša Britancima putovanja u blok"
BRITANSKI premijer Riši Sunak želi da postigne dogovor sa Evropskom unijom kako bi građanima olakšao odlazak u evropski blok, navodi "Blumberg njuz", pozivajući se na svoje izvore.
Foto AP
Prema navodima portala, Sunak se nada da će izgraditi bolje odnose sa EU kako bi postigao sporazum kojim bi Britanci mogli da pasošku kontrolu prolaze kroz kapiju za elektronske propusnice čime bi bili ubrzani prelazi preko granice.
- Zvaničan pristup još nije izvršen, ali diplomate su ovo pitanje postavili neformalno - izjavio je britanski zvaničnik, prenosi "Blumberg".
Britanija je u februaru postigla sporazum sa EU o trgovinskim dogovorima za Severnu Irsku u kojoj se od Bregzita još primenjuju evropske regulative zbog otvorene granice sa Irskom.
Prema planovima EU, koji treba da budu sprovedeni 2024, državljani Britanije i drugih "trećih zemalja" mogli bi da pomoću biometrijskih podataka dobiju izuzeće od vize, ali britanske vlasti izražavaju zabrinutost da to neće okončati kašnjenja i traže pun pristup kapiji sa elektronskim propusnicama.
BONUS VIDEO: KORONA I BREGZIT OKOVALI BRITANIJU - Haos na graničnim prelazima ka kopnu
(Srna)
Preporučujemo
DA VAS NE PREVARE: Gume imaju ROK TRAJANjA, evo gde piše i šta znače preostale oznake
24. 04. 2023. u 19:16
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)