SADA I ZVANIČNO: Turski predsednik Tajip Erdogan ponovo se kandidovao za predsednika

Новости онлајн

21. 03. 2023. u 14:23

PREMA zahtevu koji su predstavnici vladajuće Stranke pravde i razvoja i Stranke nacionalističkog pokreta, koje čine Republikanski savez, predali Vrhovnom izbornom savetu, Erdogan će biti njihov jedini kandidat.

САДА И ЗВАНИЧНО: Турски председник Тајип Ердоган поново се кандидовао за председника

Foto: Presidential Press Service via AP, Pool/EPA

Kandidat opozicije i lider Republikanske narodne partije Kemal Kiličdaroglu biće protivnik Erdoganu na izborima.

Predsednički i parlamentarni izbori u Turskoj zakazani su za 14. maj.

(Srna)

BONUS VIDEO: Poslanici francuske skupštine himnom sprečavaju premijerku da govori

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

NOVA PRILIKA ZA MALA I SREDNJA PREDUZEĆA: EBRD SME Go Green kreditna linija pomaže pri modernizaciji i unapređenju proizvodnje - ovo su detalji