"SOROŠ JE STAR, ZADRT I OPASAN": Političar žestoko iskritikovao milijardera
INDIJSKI ministar spoljnih poslova Subramanjam Džaišankar izjavio je danas da je potrebna debata o demokratiji i odbacio izjavu mađarsko-američkog investitora Džordža Soroša da indijski premijer Narendra Modi nije demokrata.
Foto: EPA
Džaišankar je rekao da je Soroš "star, bogat, zadrt i opasan" i da nije u stanju da prepozna težak put Indije od vremena kolonijalizma.
U govoru uoči Minhenske bezbednosne konferencije, Soroš je kritikovao indijskog premijera, tvrdeći da je Indija demokratska država, ali da Modi nije demokrata.
Džaišankar je rekao da su indijski birači odlučili kako zemlja treba da funkcioniše i da Nju Delhi poznaje opasnosti spoljnog mešanja jer je Indija prošla kroz kolonijalizam, preneo je Rojters.
- To nas brine. Mi smo zemlja koja je prošla kroz kolonijalizam, mi znamo opasnosti onoga što se događa kada postoji strano mešanje - dodao je šef indijske diplomatije.
Prema njegovim rečima, Soroševe izjave su tipične za evro-atlantski pogled na svet, zbog čega je potrebna debata o demokratiji, jer je svet sve manje evro-atlantski.
- On je star, bogat, zadrt i opasan, jer ono što se događa je da, kada takvi ljudi i takva shvatanja i takve organizacije investiraju resurse, oni oblikuju narative - dodao je Džaišankar.
Džaišankar učestvuje u Sidneju na konferenciji koju je organizovao istraživački centar Australijskog instituta za stratešku politiku i sastao se sa premijerom Australije Entonijem Albanezeom.
BONUS VIDEO: TRENUTAK OBARANjA KINESKOG BALONA - Projektil "Sajdvajnder" pogađa balon iznad Atlantika
Preporučujemo
"GDE STE SADA, DRUGOVI" Objavljena poslednja pesma koju je Šaban snimio (VIDEO)
17. 02. 2023. u 20:33
"PUTIN SE GRDNO VARA": Amerikanci zabrinuti zbog saradnje Rusije i Kine
18. 02. 2023. u 15:31
"NAKAZE - MRZE I BOJE SE" Medvedev odmah odgovorio na reči Stoltenberga - izvređao NATO
18. 02. 2023. u 15:07
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (1)