NOVA MUKA ZA KIJEV: Rogozin saopštio sjajne vesti za rusku vojsku
RUSKI komunikacioni satelitski terminali za rusku vojsku su isporučeni artiljerijskoj brigadi u Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je bivši direktor „Roskosmosa“ i rukovodilac specijalnog odreda vojnih savetnika „Carski vukovi“ Dmitrij Rogozin.
Foto: Profimedia
- Smatram da je neophodno da postoji kosmička veza u vojsci. Napravili smo prve kompaktne komplete koji su već isporučeni jednoj artiljerijskoj brigadi i pokazali su dobre rezultate - rekao je on.
Pojasnio je da su vojni kompleksi kosmičkih veza napravljeni na bazi civilnih rešenja, koja već predlažu ruske kompanije.
Prema njegovim rečima, neophodno je da se dorade neki algoritmi, kako bi sateliti mogli da se koriste duž linije fronta, čak i u uslovima kada neprijatelj radioelektronskom borbom ometa komunikacione kanale. Rogozin nije naveo detalje i naglasio je da bi to moglo da neprijatelju omogući da lakše izabere načine za ometanje radio signala.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: Ruska artiljerija
Preporučujemo
CECINA PORUKA USRED EMISIJE: Kad je voditeljka pročitala, Moka je pocrveneo od stida
23. 01. 2023. u 13:27
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (1)