LOŠE VESTI ZA BUGARSKU: Stigao zvaničan dopis Gasproma - Gas ćete plaćati rubljama!
BUGARSKA je dobila zvaničan dopis od Gasproma u kojem se traži plaćanje gasa rubljama, potvrdio je bugarski ministar energetike Aleksandar Nikolov, ocenivši da je taj zahtev "diskutabilan kako sa pravnog aspekta tako i sa stanovišta ugovornih odnosa".
Foto: Arhiva
Kako prenosi portal novinite.com, Bugarska je saglasna sa zajedničkim stavom Evropske unije da se promena valute - ne prihvati.
U dopisu Gasproma, koji je stigao u petak uveče, navodi se da ruska kompanija očekuje da će u budućnosti primati uplate za svoj gas samo u rubljama, dodaje portal.
Dodao je da će se Bugarska držati zajedničkog stava EU, koja insistira da se plaćanje kao i do sada obavlja u dolarima ili evrima. Prema rečima Nikolova, u ugovoru koji ima Bugarska kao valuta plaćanja naveden je američki dolar.
Takođe je rekao da je Gasprom u dopisu obavestio da očekuje plaćanje u rubljama 18. aprila, kad Bugarskoj dospeva sledeća uplata za isporučeni gas.
Povodom neizvesnosti u pogledu toga šta će biti sa snabdevanjem gasom ako ne dođe do dijaloga sa Rusijom o plaćanju, Nikolov je ocenio da je „to pitanje koje je ekvivalentno pitanju koliko su predvidive akcije i bilo kakve dodatne sankcije Rusije protiv takozvanih neprijateljskih država“.
BONUS VIDEO - OSLOBOĐENjE JE BLIZU: Žestoke borbe u Mariupolju, Rusi uništavaju nacističke jedinice
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POGLEDAJTE - SU-25 RAZBILI UKRAJINSKU ODBRANU: U brišućem letu ruski "Grači" bombardovali položaje OSU kod Avdejevke (VIDEO)
04. 04. 2022. u 17:27 >> 17:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (2)