KREMLJ ODGOVORIO NA BAJDENOVE OPTUŽBE! "Za razliku od Amerike, mi se ne bavimo banditizmom"
RUSIJA se, za razliku od zapadnih zemalja i SAD, ne bavi banditizmom, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov komentarišući izjave američke strane o mogućim sajber napadima iz Moskve.
Foto: Profimedia/Ilustracija/Vikipedija
Što se tiče reči ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog o referendumu u Ukrajini, Peskov kaže da je to "suverena država, da možda postoje unutrašnje procedure, ali da postoje i pregovori" i dodao da "Rusija ne stvara nikakve posebne strukture na teritorijama Ukrajine oslobođenim od nacionalista".
- Rusija je odavno predala nacrt dokumenata ukrajinskoj strani u okviru pregovaračkog procesa – Kijev je odgovorio na neke, a na neke nije - rekao je portparol Kremlja.
Da podsetimo, predsednik SAD Džo Bajden pozvao je danas kompanije da se zaštite od mogućih hakerskih napada Rusije, koji bi mogli da se dogode kao ruski odgovor na uvedene sankcije toj zemlji zbog njene ofanzive na Ukrajinu.
Peskov je rekao da je Putin spreman da objasni stav Rusije o Ukrajini, ali neće da govori pred parlamentima drugih zemalja.
- Ne možemo i ne želimo da preduzimamo inicijative. To su uglavnom one zemlje koje su preduzele veoma, veoma neprijateljske korake poslednjih nedelja - rekao je Peskov.
BONUS GALERIJA: Rusko vazduhoplovstvo
BONUS VIDEO: "NE NATO-U, PREKINITE ISPORUKE ORUŽJA!" Kanadski pisac prekinuo konferenciju ministarke
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NEBENZJA NIKAD JASNIJI: Nemoguće isključiti Rusiju iz Saveta bezbednosti UN
22. 03. 2022. u 11:33
ŽESTOKE BORBE ZA MAKARIV: Ukrajinci tvrde da su zauzeli grad nedaleko od Kijeva
22. 03. 2022. u 10:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
22. 07. 2026. u 11:46 >> 23:04
Komentari (1)