UGROŽENA SLOBODA ŠTAMPE! U Avganistanu prestala sa radom najmanje 153 medija
NAJMANjE 153 medija prestala su sa radom u 20 provincija u Avganistanu nakon što je talibanski pokret 15. avgusta preuzeo kontrolu nad zemljom, javio je danas Tolo Njuz.
Foto: Tanjug AP
Glavni razlozi za gašenje medija su teška ekonomska situacija i različita ograničenja koja nameću talibani na različitim nivoima, preneo je TAS S.
- Ako organizacije koje podržavaju medije zatvore oči na trenutnu situaciju, tada ćemo videti da će poslednja preostala izdanja i TV kanali biti zatvoreni - izjavio je Hudžatulah Mudžadidi, potpredsednik Udruženja nezavisnih novinara Avganistana.
Masror Lutfi, predstavnik Nacionalne unije novinara Avganistana, pozvao je međunarodne organizacije da odmah preduzmu mere za rešavanje ovog problema.
- U suprotnom će slobodi štampe, kao i drugim ljudskim i građanskim slobodama u Avganistanu uskoro doći kraj - rekao je Lutfi.
BONUS VIDEO - BEBU PREBACUJU PREKO ŽIČANE OGRADE: Snimak nastao na aerodromu u Kabulu
Preporučujemo
MARAME NA GLAVI I RANČEVI NA LEĐIMA: Devojčice u Avganistanu krenule u školu (FOTO)
12. 09. 2021. u 18:26
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 20:26
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)