RUSKI PVO SISTEMI USPEŠNI: Sirija oborila 21 od 24 izraelske rakete
SIRIJSKA protivvazdušna odbrana oborila je danas 21 od 24 rakete koje su ispalili izraelski borbeni avioni, saopštio je zamenik šefa ruskog Centra za pomirenje suprotstavljenih strana u Siriji Vadim Kulit.
Foto: arhiva
On je precizirao da su četiri izraelska lovca F-15, koja su doletela iz libanskog vazdušnog prostora, ispalila 24 navođene rakete na mete na teritoriji Sirije.
- Ruski odbrambeni sistemi Buk-M2E i Pancir-S oborili su 22 projektila - istakao je Kulit, prenosi Tas s.
Dodao je da je u proteklom danu zabeleženo 35 raketnih napada militantne gurpe Al-Nusra front u zoni deeskalacije u Idlibu, u kojima su ranjena tri sirijska vojnika.
Prijavljena su i dva raketna napada na pozicije vladinih trupa na teritoriji koju kontroliše turska u oblasti Alepa.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SRADNjA IZRAELA I UAE: Mubadala kupila za milijardu dolara udeo gasnom polju
03. 09. 2021. u 17:49
IZRAELCI LjUTI NA BAJDENA: Nezadovoljni otvaranjem konzulata u Jerusalimu za Palestince
01. 09. 2021. u 17:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
KATASTROFA Koliko Ukrajina sada ima stanovnika - a koliko ih je bilo pre rata: brojevi zastrašujući, nema ljudi za obnovu zemlje
NA teritoriji pod kontrolom Kijeva ostalo je između 22 i 25 miliona stanovnika, dok ratni gubici, masovno iseljavanje, nizak natalitet i ubrzano starenje stanovništva guraju Ukrajinu ka demografskoj krizi koja bi mogla iz temelja da promeni nacionalnu, ekonomsku i društvenu strukturu zemlje, piše „Azija tajms”.
16. 07. 2026. u 19:23
Komentari (0)