PREBACIĆEMO PACIJENTE U DRUGE ZEMLJE: Severna Makedonija se priprema za najgori korona scenario
MAKEDONSKI ministar zdravlja Venko Filipče saopštio je da se bolnice u Severnoj Makedoniji prebrzo pune zbog pandemije virusa korona, te da se priprema scenario i za prebacivanje pacijenata u druge zemalje, prenosi Plusinfo.
Foto: Piksabej
- Ove mere koje su sada na snazi imaju cilj da predstavljaju svojevrtstan policijski čas, znači ograničen broj kontakata, nošenje maski i izbegavanje grupiranja - istakao je on.
Filipče je istakao da se bolnice ubrzano pune, da se postepeno puni i privremeno, takozvano modularno odeljenje, te da se prave pripreme i za bolnicu u skopskoj opštini Kozle i za nove kapacitete u skopskoj bolnici 8. septembrar.
- Pritisak je zaista veliki. Iskreno se nadam da će mere koje smo preporučili doprineti smanjenje transmisije virusa. Vidimo šta se dešava u celom regionu, Evropi, pune se bolničke kapacitete, a to je nešto što svi želimo da izbegnemo - zaključio je on.
Preporučujemo
KORONA KOMŠIJE ZAVILA U CRNO: Dvocifren broj preminulih, još 404 nova slučaja
24. 10. 2020. u 19:24
RASTU BROJKE U MAKEDONIJI: 408 novozaraženih - četvoro preminulih od virus korona
20. 10. 2020. u 19:44
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)