MASAKR U GIMNAZIJI U SANSKOM MOSTU: Ubijen direktor škole, profesorka i sekretarica - ubica pokušao da presudi sebi
Jutros se u ranim jutarnjim časovima dogodila pucnjava u prostorijama Gimnazije u Sanskom Mostu.
Foto: EPA
Oglasio se svedok zločina
Njih troje je, kako se sumnja, automatske puške ubio Mehemed V., domar, a zatim je pokušao da počini samoubistvo tako što je sebi pucao u grudi.
Prema nezvaničnim informacijama, ubica je noseći automatsku pušku u ruci ušao u objekat Gimnazije i nije nasumično pucao po školi, već je po kabinetima tražio tačno određene osobe u koje je potom pucao i lišio ih života. U trenutku kada je ušao u kabinet direktora, u blizini se zadesio pomoćni radnik koji je za "Nezavisne" ispričao strašne detalje.
Ubijen direktor škole i sekretarica
Prema prvim informacijama, u srednjoj školi u Sanskom Mostu ubijene su najmanje dve osobe, a reč je o direktoru škole i sekretarici, prenosi Kliks.
Ovo je ubica koji je pucao
Nezvanične informacije govore da je napadač pucao sebi u glavu, te da je u teškom stanju prevezen u bolnicu.
Motiv punjave, ubijena i profesorka engleskog
Prema izjavama očevidaca pomoćni radnik M.V. ušao je naoružan u objekat Gimnazije gde je ciljano tražio određene ljude.
Pucao je u direktora Gimnazije Nijaza Halilovića, profesorku engleskog Gordanu Nidžan, i sekretaricu Nisvetu Kljunić.
Iz MUP-a USK su potvrdili da su ubijena tri radnika srednje škole, te da je osumnjičeni nakon toga pokušao presuditi i sebi. Odvezen je u teškom stanju u UKC u Banjaluku.
Motiv su navodno određene nesuglasice koje su ranije postojale jer su ljudi koji su upucani bili deo komisije koja je suspendovala M.V. U toku je uviđaj, a školu su okružile jake policijske snage.
Oglasila se policija
Tri osobe su ubijene, dok je jedna teško ranjena u pucnjavi koja se dogodila u Gimnaziji u Sanskom Mostu, potvrđeno je u MUP-u Unsko-sanskog Kantona.
Adnan Beganović, portparol MUP-a USK, potvrdio je da je ranjena osoba zapravo osumnjičeni napadač, a koji je prevezen na Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjaluku.
"U 10.15 časova, upotrebom oružja od strane muške osobe, ubijena su tri uposlenika škole u Sanskom Mostu. Nakon toga je pokušao sebi presuditi. Zadobio je teške povrede i upućen je u Urgentni centar u Banjaluci", istakao je Beganović.
On je rekao da osim tri ubijena radnika, te ranjenog osumnjičenog napadača, niko više nije povređen.
Preporučujemo
OGLASILA SE POLICIJA O MASAKRU U ŠKOLI U SANSKOM MOSTU: Ubica pokušao da presudi sebi
21. 08. 2024. u 11:47
ZAVRŠEN SUDBONOSNI SASTANAK OKO GRENLANDA! Pomeren iz Bele kuće, trajao 50 minuta, a o jednoj fotografiji svi govore (FOTO)
ZVANIČNI sastanak na visokom nivou oko Grenlanda, na kojem su učestvovali američki potpredsednik Džej Di Vens, američki državni sekretar Marko Rubio i ministri spoljnih poslova Danske i Grenlanda, Lars Loke Rasmusen i Vivijan Mocfelt, završen je nakon 50 minuta.
14. 01. 2026. u 18:36
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
PUTIN: Situacija je SVE GORA, svet postaje sve OPASNIJI
RUSKI predsednik Vladimir Putin rekao je u četvrtak da se međunarodna situacija pogoršala i da svet postaje sve opasniji, ali nije spominjao situaciju u Venecueli i Iranu.
16. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)