KO JE POLITIČKI PROSTAK I DIVLJAK? Novi okršaj na relaciji Plenković-Milanović
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković i predsednik Zoran Milanović ponovo su u političkom okršaju.
Foto: Tanjug
Plenkoviću je zasmetala Milanovićeva izjava da bi aktuelni predsednik hrvatske vlade bio idealan predsednički kandidat pa je poručio da bi Milanoviću bilo bolje da se ponaša kao predsednik, a ne kao prostak i divljak.
- Bilo bi bolje, a ne fora, da se on ponaša kao predsednik, a ne kao politički divljak i prostak koji je izvređao celu političku scenu, koji je Hrvatsku demokratsku zajednicu (HDZ) nazvao nacističkom strankom. U Vašingtonu je ćutao. Kakav stav, o čemu - rekao je Plenković, preneo je "Jutarnji list".
Hrvatski premijer se osvrnuo na jučerašnju izjavu Milanovića da bi "Plenković bio super kandidat za predsednika (države)", preneli su hrvatski mediji.
Milanović je ranije najavio da će se kandidovati za još jedan mandat na predstojećim predsedničkim izborima, koji bi u Hrvatskoj trebalo da budu održani krajem decembra 2024. godine.
Milanovićevu kandidaturu podržala je njegova bivša stranka, najuticajnija opoziciona SDP.
U aktuelnoj vlasti najava Milanovićeva nije primljena sa odobravanjem, a Plenković stalno upozorava na kršenje Ustava hrvatskog predsednika tokom parlamentarnih izbora u aprilu.
Milanović je, naime, tada tvrdio da će biti novi hrvatski premijer i, uprkos zabrani Ustavnog suda, je sve vreme učestvovao u kampanji.
BONUS VIDEO: Slavko Milanović o strahotama Jasenovca - Sekli su uši, noseve Srbima koji nisu pobegli u šume Kozare
Preporučujemo
HRVATI OPET NEGODUJU ZBOG REZOLUCIJE O JASENOVCU: "To je loš i nepotreban potez..."
02. 07. 2024. u 19:31
NESVAKIDAŠNjI PRIZOR U GRČKOJ: Ajkula u plićaku, meštani uznemireni (VIDEO)
11. 03. 2026. u 12:07
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)