NATO SE OGLASIO O PADU DRONA U ZAGREBU: Reagovaćemo po potrebi, pojačavamo svoje prisustvo
GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg rekao je da indikacije koje imaju o padu letelice u Hrvatskoj govore da nije bilo vojnog napada.
Foto: Jutjub/Večernji list/Profimedia/Ilustracija
- To je dokaz povećane vojne aktivnosti i mogućnosti nenadanih incidenata koji bi mogli biti veoma opasni. Reagovaćemo ako bude potrebno, a moramo imati i komunikaciju s Rusima da se incidenti ne pretvore u opasne situacije. Zato pojačavamo svoje prisustvo - rekao je on.
- Zbog sve veće količine letelica u vazdušnom prostoru postoji mogućnost za nesreće. Mi ćemo reagovati ako bude potrebno - rekao je on.
Dodao je i da je budnost NATO-a važna da se takvi incidenti više ne ponove.
Rekao je da je to bila nesreća te da je dron bio nenaoružan. Dron je ostao bez goriva i nije bio na kursu. Istraga se nastavlja.
Da podsetimo, dron sovjetske proizvodnje u četvrtak uveče srušio se u Zagrebu, a došao je iz Ukrajine.
(Telegraf)
BONUS GALERIJA: Rusko vazduhoplovstvo
RUSKI DRON RAZNEO ARTILjERIJU: Pogledajte snimak napada na ukrajinske višecevne raketne bacače
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Žestoke borbe na jugu i kod Kijeva i Harkova; Bajden daje 13,6 milijardi dolara pomoći (FOTO/VIDEO)
15. 03. 2022. u 07:18 >> 03:35
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (1)