PONOS AVIO-SAOBRAĆAJA: Japanski aerodrom Kansai nije izgubio nijedan komad prtljaga za 30 godina rada
JAPANSKI međunarodni aerodrom Kansai (KIKS) obeležava 30 godina rada bez gubitka ijednog komada prtljaga, saopštio je taj aerodrom.
FOTO: Tanjug/AP
Sedmi najprometniji aerodrom u Japanu naveo je da nije izgubio nijedan komad prtljaga putnika od svog otvaranja u septembru 1994. godine, preneo je Si-En-En (CNN).
Taj aerodrom u proseku ima od 20 do 30 miliona putnika godišnje.
Skytrax, veb sajt za rangiranje i ocenjivanje vazduhoplovstva sa sedištem u Velikoj Britaniji, proglasio je aerodrom Kansai za najbolji na svetu u isporuci prtljaga i dodelio mu nagradu u aprilu.
Kansai je za ovu godinu ukupno rangiran kao 18. najbolji aerodrom na svetu, iza međunarodnih aerodroma u Tokiju, Narite koji je na petom mestu i Hanede koji je na četvrtom.
Prilikom izbora najboljeg aerodroma uzimaju se u obzir kriterijumi kao što su dolazak prtljaga na vreme, ponuda hrane i pića, procenat dolaznih i odlaznih letova na vreme i čistoća.
Osoblje aerodroma je reklo da se ne oseća kao da radi nešto posebno, ali da su srećni što su dobili nagradu.
Aerodrom Kansai je izgrađen na veštačkom ostrvu u zalivu Osaka i opslužuje regione Osaka, Kjoto i Kobe.
Kansai se trenutno priprema za Ekspo 2025. koji će biti održan u Osaki.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)