TRI PRIREDBE ODJEDNOM: Novosadski sajam knjiga, obrazovanje i umetnost u onlajn izdanju

С.Б.

19. 03. 2021. u 22:48

OVOGODIŠNjI Sajam obrazovanja "Putokazi", Programski deo Sajma knjiga "Dani Laze Kostića" i Virtuelna izložba "Šidski pejzaži Save Šumanovića", biće održani onlajn, na platformi Novosadskog sajma od 24. do 26. marta.

ТРИ ПРИРЕДБЕ ОДЈЕДНОМ: Новосадски сајам књига, образовање и уметност у онлајн издању

Foto Ilustracija N. Skenderija

Na "Putokazima" će informacije o obrazovnim profilima ponuditi srednje i visoke škole, fakulteti i privatni fakulteti, a nastupiće i naučni instituti iz Srbije i Republike Srpske pa će maturantima izlagači pomoći da nađu odgovor na pitanje "kuda dalje? ".

Najznačajnija manifestacija Sajma knjiga u Novom Sadu "Dani Laze Kostića", u onlajn izdanju uz više od 30 programa koji popularišu književnost, u digitalnom okruženju okupiće izdavače, pisce, kritičare i publiku.

NAGRADA "SAVA ŠUMANOVIĆ"

Za domete u likovnoj umetnosti biće uručena Nagrada “Sava Šumanović” koja se dodeljuje na Novosadskom sajmu od 1999. godine. Zahvaljujući renomeu Šumanovićevog imena, te visokom kriterijumu pri izboru dosadašnjih dobitnika koji se ubrajaju u najvažnije aktere naše savremene umetnosti, ta nagrada je izrasla u jedno od najznačajnijih priznanja u oblasti likovne umetnosti u nas.


 

 - S obzirom na to da mere koje se sprovode u cilju sprečavanja širenja korona virusa, Novosadski sajam će posetiocima na platformi prirediti Virtuelnu izložbu "Šidski pejzaži Save Šumanovića" na kojoj će biti predstavljene najreprezentativnije pejzažne slike iz Šumanovićevog poznog opusa, koje brojni vrsni kritičari i poznavaoci umetnosti smatraju vrhuncem njegovog slikarstva – kaže Gordana Knežević sa Novosadskog sajma.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?