VREME ČASNI I PONOSA: Pete duhovne svečanosti "Put duhovnosti" u Rakovici
PETE Duhovne svečanosti "Put duhovnosti"( u organizaciji Centra za kulturu i obrazovanje Rakovica) počinju 17.septembra, u porti hrama Sv. Vladike Niklaja Žičkog: prve večeri nastupiće Nikolina Kovačević uz pratnju NIKA kvinteta, dramski umetnici Lepomir Ivković i Boško Puletić, koji će odigrati odlomke iz predstave "Vreme časti i ponosa", a planiran je i koncert anasambla „ Dimitrije Koturović“.
Plakat
Tokom četvorodnevnog programa, između ostalog, biće izvedena i pozorišnu predstava "Pripovetke jednog kaplara", rađena po motivima Branislava Nušića. U predstavi igraju Nina i Zoran Ćosić.
Duhovne svečanosti završavaju se 21.septembra, a ulaz za sve događaje je slobodan.
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)