„HEROJ NACIJE“ U KIKINDSKOM POZORIŠTU: Premijera je sutra, u 20 sati
Ansambl Narodnog pozorišta u Kikindi za premijerno izvođenje pripremio je predstavu „Heroj nacije“, koju je po tekstu Ivana M. Lalića režirala Dajana Josipović.
Foto: NP Kikinda
Biće to 346. premijera ove kuće, a zakazana je za subotu, 4. oktobar. Rediteljka, koja prvi put sarađuje sa kikindskim glumcima, kaže da je želela da preispita idejni sukob dva sistema vrednosti u sadašnjem trenutku, u tranziciji koju živimo.
- U predstavi se pitamo da li postoji dijalog između dva sistema, onog u kojem je sve što je suštinski vredno pretvoreno u robu i drugog koji podrazumeva rad i porodicu kao suštinske vrednosti. Ovo je priča o porodici čija se privatnost raspada pod pritiskom javnosti. Komad neće braniti nijedan stav, ni jedinu stranu, već će otvoriti pitanja što i jeste uloga pozorišta. Želja mi je da publika kada izađe sa predstave, razmisli o sosptvenom životu i odlukama koje donosi, da li su one zaista njihove ili su u njihove intime ušli mehanizmi manipulativne moći onoga što nas trenutno nadilazi – objasnila je Josipović.
Foto: NP Kikinda
U novoj predstavi kikindskog pozorišta igraju Vladimir Maksimović, Gordana Rauški, Anđela Kiković, Mina Stojković i Mihajlo Laptošević. Pozorište je ovaj komad pripremilo zahvaljujući finansijskoj podršci Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i budžeta grada Kikinde. Direktor Brane Marijanović najavio je da će do kraja godine pripremiti još jednu premijeru, kojom će, početkom decembra, obeležiti 75 godina rada.
Predstave u ovom pozorištu ponovo će se igrati kao nekada, utorkom i subotom, a ne utorkom i petkom kako je bilo u poslednje vreme.
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)