RADA ĆE BITI SAHRANJENA U VRŠCU: Želja joj je bila da počiva u grobnici svojih roditelja
VOLjENA srpska i jugoslovenska glumica Rada Đuričin, koja je jutros nešto pre 11 časova preminula u bolnici u Beogradu, u svojoj 91. godini, biće sahranjena u rodnom Vršcu.
Foto: Nenad Živanović
Njena želja je bila da počiva u grobnici svojih roditelja - u narodu voljenog pop Marinka i supruge mu Mileve. Sahrana će biti u subotu, u 14 časova, na starom Gradskom groblju.
- Rada je po svemu bila jedinstvena, neuporediva i vrhunska u svom poslu. Ostavila je neizbrisiv trag u srcima mnogih ljudi. Bila je veliki zaljubljenik i protagonista svog rodnog Vršca. Verujem da u ovom trenutku iznad grada lebdi njen osmeh, koji je bio njen zaštitni znak – rekao nam je Radin veliki prijatelj, Vrščanin Dragoljub Đorđević, inače osnivač pesničke nagrade „Vasko Popa“
Preporučujemo
Pooštrena pravila za dodelu Oskara: AI glumci i scenaristi ne mogu biti nominovani
02. 05. 2026. u 23:00
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)